Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Dlaczego warto jeździć na nartach w stolicy Małopolski?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jazda na nartach to niewątpliwa przyjemność. Warto jednak zaznaczyć, że liczy się nie tylko sam fakt realizowania powyższej aktywności fizycznej, ale – przede wszystkim – to, gdzie się ją realizuje. Dlaczego zatem nie warto opuszczać rejonu Krakowa w przypadku… chęci wyjazdu na narty? Powodów takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka.

Bliskie zaplecze górskie

Okolice Krakowa to świetne miejsce dla narciarzy, gdyż miasto to jest naturalnym zapleczem narciarskim dla Zakopanego, ale i dla całych Tatr. To tutaj znajduje się mnóstwo sklepów, w których można nabyć naprawdę dobry sprzęt narciarski. Stąd też wywodzi się wielu doświadczonych narciarzy, którzy jazdę na nartach mają dosłownie we krwi.

Co więcej, z punktu widzenia osób które kochają narty Kraków jest miastem na wyciągnięcie ręki. To wokół niego (czasami nawet w 30 minut jazdy autem) znajdują się ciekawie zaprojektowane stoki narciarskie, które na dodatek są wyposażone w całe spektrum dodatkowych atrakcji. Zwłaszcza, że okoliczna branża gastronomiczna jest bardzo rozbudowana.

Wypożyczalnie sprzętu

Osoby, które naprawdę kochają narty Kraków kojarzy się przede wszystkim z… dużą liczbą wypożyczalni sprzętu narciarskiego. I tak też jest, gdyż punkty te działają nie tylko w okolicach podkrakowskich ośrodków narciarskich, ale też w bliskim sąsiedztwie centrum miasta i wielu popularnych w nim obiektów.

Co więcej – punkty te prowadzone są najczęściej przez doświadczonych miłośników narciarstwa, którzy nie tylko wiedzą, jak się poruszać po górach (bliskość Tatr robi swoje), ale też mieli do czynienia z wieloma klientami o różnych potrzebach. Czasem wystarczy się w nie wczuć, by móc z sukcesem prowadzić taki punkt usługowy.

Jak nauczyć się jeździć na nartach?

Warto wybierać podkrakowskie stoki narciarskie również ze względu na… tamtejsze szkółki narciarskie. Wbrew pozorom jest ich naprawdę dużo! Co więcej, wiele z nich świadczy swoje usługi po bardzo niskiej cenie. Od razu należy zaznaczyć, że nie działają one w Tatrach, gdzie koszty zatrudnienia instruktora są znacznie wyższe.

Podsumowując, warto wybrać się na narty do Krakowa. I choć na pierwszy rzut oka stwierdzenie to może być niedorzeczne, to w dalszej perspektywie nabiera ono zupełnie nowego sensu. Zwłaszcza, że liczba podkrakowskich obiektów narciarskich stale rośnie, podobnie zresztą jak sieć podmiotów związanych bezpośrednio z tą wyjątkową branżą sportową.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/narty-cat-2.

Author

Comments are closed.