Ad
Ad
Ad
Technologia

SEO – co należy o tym wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Search Engine Optimization (SEO) to proces, który musi zostać wdrożony przy każdej firmowej witrynie – niezależnie od zasięgu danego przedsiębiorstwa. Web Development Companies doskonale zdają sobie z tego sprawę, stosując się do najważniejszych zasad SEO. Na czym one polegają?

Szybka witryna internetowa

Web Development Service musi uwzględniać szybkość strony internetowej. Nie tylko to, jak ona będzie się otwierać z wyszukiwarki Google, ale również prędkość przełączania pomiędzy kolejnymi podstronami. Im ta prędkość będzie niższa, tym większa szansa na to, że witryna zostanie odrzucona przez klienta. Uwaga! Wyszukiwarka Google uwzględnia w swoich statystykach współczynnik odrzuceń, dlatego należy na to uważać. Optymalizacja procesu prędkości może nastąpić przy pomocy takich programów, jak Pingdom Speed, W3, PageSpeed ​​Insights, GTmetrix, Optimizilla, IrfanView (w szczególności, jeżeli chodzi o obrazy), WP Super Cache, W3 Total Cache, WP Fastest Cache. 

User experience

Czyli przyjazne doświadczenia użytkownika, w skrócie oznaczane jako UX. Web Development Company (m.in. 10Clouds) musi zadbać o łatwość nawigacji na stronie. Na czym to polega? M.in. na odpowiednim podzieleniu podstron, a także na ustanowieniu odpowiednich kategorii. Nazwy muszą być ogólne, intuicyjne. W tym przypadku pomocne będą takie narzędzia, jak Hotjar, UserZoom. Tego typu narzędzia pomagają sprawdzić, czy ruch na stronie nie jest zbyt chaotyczny. 

Słowa kluczowe

Web Development ściśle powiązane jest z wyszukiwaniem słów kluczowych. To dzięki nim potencjalni odbiorcy wpadają “na trop” danej strony. Do odnajdywania właściwych słów kluczowych służą takie narzędzia, jak:

  • Google Trends,
  • planer słów kluczowych Google Adwords,
  • Keyword Planner,
  • wtyczka SEO Minion,
  • SEMRush, Semstorm.

Tego typu Web Development Services bazują również na wyszukiwaniu w Google firm o podobnym profilu działalności. 

Słowa kluczowe można podzielić na następujące grupy:

  • brandowe słowa kluczowe,
  • regionalne słowa kluczowe,
  • słowa kluczowe, które sprzedają.

Wartościowe treści

Web design and development to także wykorzystywanie linków zewnętrznych, czyli miejsc, gdzie odbiorca zawsze znajdzie wartościowe treści. Linki zewnętrzne można umieszczać w różnych miejscach, m.in. obrazach, filmach. Uwaga! Dostępne są również linki wewnętrzne, czyli treści, znajdujące się na tej samej stronie. Dzięki temu można w znaczący sposób zwiększyć ruch organiczny. Linki wewnętrzne sprawiają także, że nawigacja po danej witrynie jest zdecydowanie łatwiejsza. 

 

Author

Comments are closed.