Ad
Ad
Ad
Turystyka

Wycieczka po lubuskich winnicach – czy warto?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wino jest wyjątkowym trunkiem, którego smak i aromat może przenieść nas w najdalsze zakątki globu. Delektując się zagranicznymi winami często nie jesteśmy świadomi, że w Polsce również znajdziemy rodzime wina, które zaskoczą nas smakiem i aromatem. Jakie wina proponują nam polskie winnice? Czy możemy je zwiedzać? Oczywiście, że tak!

Lubuskie winnice – poznaj je z bliska

Szlak lubuskich winnic warto poznać z bliska – w tę wyjątkową podróż zabiorą nas wyspecjalizowane biura podróży. Wycieczka po lubuskich winnicach rozpoczyna się na miejscu zbiórki, z którego zabiera nas wygodny autokar lub bus. Pod czujnym okiem pilota wycieczki wybieramy się do konkretnych winnic, gdzie witają nas ich gospodarze. Pierwsze kroki kierujemy na pola – tam dowiemy się, jakie wymagania mają winorośle oraz jak wygląda codzienna pielęgnacja roślin. Sprawdzimy, w jaki sposób wybierać dojrzałe kiście winogron i spróbujemy odróżnić ich gatunki. Kolejno przejdziemy do samej winnicy, gdzie dowiemy się jak wygląda proces tworzenia wina i ile powinno leżakować dobrej jakości wino, aby nabrało odpowiedniego smaku i aromatu. 

Ostatnim etapem zwiedzania jest degustacja – właściciele winnicy zaproszą nas do klimatycznego pomieszczenia, gdzie będziemy mogli skosztować produktów tworzonych właśnie w tej konkretnej winnicy. Degustacja połączona będzie z poczęstunkiem – to idealny czas na zadawanie pytań oraz poznanie z bliska samych właścicieli, którzy chętnie opowiedzą nam o swojej pracy. Po zakończonej degustacji uczestnicy wycieczki wracają do punktu porannej zbiórki autobusem. 

Polskie winnice – skarbnica smaków!

Wycieczka szlakiem polskich winnic to rozrywka i uciecha nie tylko dla smakoszy i wytrawnych znawców wina. Wycieczki tego typu to doskonały sposób na relaks i poznanie nieznanych dotąd zakątków naszego kraju. 

Author

Comments are closed.