Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jaki toczek do jazdy konnej wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Toczek do jazdy konnej to bez wątpienia niezbędnik dla każdego profesjonalnego jeźdźca. Rozpoczynając naukę jazdy konnej warto zainwestować w ten element, aby skutecznie zwiększyć swój komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy konnej. Jaki toczek do jazdy konnej okaże się najlepszy? Czym kierować się podczas zakupu tego produktu?

Trwały i wygodny toczek do jazdy konnej

Kask jeździecki, czyli właśnie toczek do jazdy konnej, to element niezbędny w czasie treningu na padoku czy świeżym powietrzu. Kaski skutecznie chronią głowę w trakcie upadku, pozwalają również na zachowanie większego komfortu podczas samej jazdy. Niezwykle istotne jest jednak, aby toczek do jazdy konnej był dobrze dobrany – konkretne modele mogą różnić się od siebie sposobem profilowania. Efektem tego jedne toczki mogą leżeć na głowie idealnie, inne mogą uwierać i przeszkadzać. Dlatego tak ważne jest przymierzenie kilku modli i wybranie tego, który najbardziej pasuje do kształtu głowy. Kaski jeździeckie tworzone są z materiałów syntetycznych o wzmocnionej konstrukcji. Tworzywa te są wysoce odporne na zarysowania, odkształcenia. Dodatkowo ich wnętrze można jeszcze wyposażyć w miękką wkładkę, która podnosi poziom komfortu. Kaski uzupełnia się o niewielkie tunele wlotowe i otwory, których zadaniem jest wprowadzanie powietrza pod kask i wentylowanie skóry głowy. Niewielki daszek pozwoli skutecznie chronić oczy przed silnym słońcem. Aby toczek do jazdy konnej spełnił swoją rolę istotne jest, aby podczas jazdy był on zapięty pod szyją.

Odpowiedni spodnie do jazdy konnej

Toczek do jazdy konnej to nie jedyny element, o który warto zadbać, zanim usiądzie się w siodle. Wielu instruktorów wskazuje także na spodnie do jazdy konnej, czyli bryczesy. Odpowiednio dobrane spodnie poprawiają przyczepność w siodle, zapewniają wygodę i nie krępują ruchów.

Author

Comments are closed.