Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Rogówka ogrodowa – wyjątkowy mebel wypoczynkowy

Pinterest LinkedIn Tumblr

Aranżując przestrzeń przy domu warto pomyśleć o stworzeniu wygodnego miejsca wypoczynkowego. Jedną z chętniej wybieranych opcji są wygodne meble wypoczynkowe, w tym rogówka ogrodowa. Współcześnie projektanci i producenci proponują nam wiele interesujących propozycji związanych z dekorowaniem i wyposażaniem ogrodu – które z tych opcji okażą się strzałem w dziesiątkę?

Rogówka ogrodowa technorattanowa

Nie ma wątpliwości, że to meble technorattanowe są dzisiaj najchętniej kupowane – elementy takie jak rogówka ogrodowa to meble funkcjonalne i ponadczasowe, które pozwolą nam w pełni korzystać z lata. Rogówka ogrodowa wykonana z technorattanu to mebel o wysokiej odporności na uszkodzenia – jest ona osadzona na lekkim, aluminiowym stelażu, który zabezpieczono przed działaniem wilgoci i korozją. Okrycie mebla tworzy plecionka, która do złudzenia przypomina rattan. Rogówka ogrodowa może być wykorzystana przez nas zarówno pojedynczo, jak i w zestawie z fotelem, stolikiem kawowym, leżanką ogrodową – możliwości jest wiele. W okresie jesieni i zimy rogówka ogrodowa powinna być osłonięta przy pomocy dedykowanego pokrowca ogrodowego. Pokrowce skutecznie ochronią mebel przed osiadaniem kurzu czy wilgocią. 

Rogówka ogrodowa i parasol

Chcąc, by nasze meble ogrodowe były idealnym miejscem wypoczynkowym zadbajmy również o zacienienie. Dzisiaj najprostszym i najchętniej wykorzystywanym rozwiązaniem są oczywiście parasole ogrodowe. W zależności od modelu parasol może mieć czaszę odchylaną w jednej lub w dwóch płaszczyznach, a dodatkowo jest on osadzony na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji. Parasol ogrodowy posiada czaszę wykonaną z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu. To połączenie sprawia, że czasza chroni nas przed silnym słońcem, upałem, jak i niespodziewanym deszczem. 

Author

Comments are closed.