Złomowanie samochodu to naturalny etap, na który właściciel pojazdów mogą zdecydować się z określonych powodów. Co zrobić jednak, kiedy samochód nadaje się do kasacji, a jego ubezpieczenie OC jest nadal aktualne? Czy możliwe jest wypowiedzenie OC po złomowaniu? Tak – należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach!
Jak wygląda wypowiedzenie OC po złomowaniu w praktyce?
Złomowanie samochodu oznacza dokładnie tyle, co koniec jego istnienia. O złomowaniu najczęściej myśli się, kiedy koszty naprawy samochodu znacząco przekraczają jego realną wartość. Złomowanie może być również wyjściem, kiedy samochód został znacząco uszkodzony, a jego naprawa jest bardzo kosztowna. Oczywiście złomowanie dotyczyć też może samochodów starych, przeżartych przez rdzę, które nie mają szansa na pozytywne przejście przeglądu technicznego. Kiepski stan techniczny samochodu to również powód, by rozważyć złomowanie. Jazda takim samochodem zagraża zdrowiu i życiu właściciela, jak i innym użytkownikom drogi. Kiedy decyzja o złomowaniu zapadnie, warto zastanowić się, co z ważna polisą OC. Czy wypowiedzenie OC po złomowaniu jest możliwe? Tak – ale konieczne jest wybranie legalnej stacji demontażu, do której dostarczamy dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, tablice, okazujesz swój dowód osobisty. Z momencie demontażu stacja wystawi odpowiednie zaświadczenie.
Wypowiedzenie OC po złomowaniu – to proste!
By złożyć wypowiedzenie OC po złomowaniu, konieczne jest dostarczenie do towarzystwa ubezpieczeniowego dowodu kasacji samochodu w legalnej stacji demontażu, jak również dokumentu potwierdzającego wyrejestrowanie samochodu. Wysokość należnego zwrotu obliczy ubezpieczyciel. Konieczne będzie również wypełnienie wniosku o wypowiedzenie ubezpieczenia.
Comments are closed.