Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Zalety metody akrylowej zdobienia paznokci

Pinterest LinkedIn Tumblr

Większość kobiet obecnie stara się dbać o paznokcie, wobec czego decyduje się na wykonanie stylizacji. W zależności od gustu i preferencji, a także stanu paznokci, obecnie wykonywanych jest kilka rodzajów manicure, takich jak: hybrydowy, żelowy, tradycyjny, czy akrylowy. I właśnie metoda akrylowa zdobienia paznokci jest coraz bardziej popularna. Dlaczego?

Dla kogo przeznaczona jest manicure akrylowy?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci może być wybierana w zasadzie przez wszystkie kobiety, jednak w szczególności przeznaczona jest dla Pań, których problemem są delikatne i łamliwe paznokcie. Ponadto warto wykonywać go w przypadku paznokci bardzo zniszczonych, a także mocno obgryzionych. Z uwagi na to, że przy pomocy akrylu można zapuścić paznokcie, metoda ta polecana jest także Paniom, które paznokcie są bardzo krótkie. Z tego sposobu stylizacji mogą skorzystać także osoby, które chcą posiadać twarde, mocne paznokcie i lubią samodzielnie wykonywać manicure. Wykonanie bowiem takiej stylizacji nie jest szczególnie trudne i nie trzeba posiadać drogich, profesjonalnych sprzętów, by w ten sposób ozdobić paznokcie.

Zalety metody akrylowej zdobienia paznokci

Główną zaletą akrylu jest jego trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. To odróżnia metodę tą od innych, ponieważ w przypadku manicure hybrydowego lub przedłużania paznokci masą żelową, wiele kobiet skarży się na częste odpadanie tej masy, a w przypadku tradycyjnego manicure – na łamanie paznokci. Ponadto akryl nie niszczy naturalnej płytki, co więcej – odbudowuje ją, ponieważ paznokieć ma możliwość rośnięcia wraz masą akrylową. Niewątpliwą zaletą masy akrylowej jest to, że po wyschnięciu utwardza się ona samoistnie, wobec tego nie trzeba posiadać specjalnej lampy UV lub LED, by móc samodzielnie wykonać stylizację. Aby zrobić manicure akrylowy należy przygotować tylko kilka elementów, takich jak: akryl, monomer, pędzel z naturalnego włosia, pilnik do paznokci i dowolny kolor lakieru. Produkty te są dostępne w sklepach branżowych w niskich cenach, wobec czego każda kobieta przy odrobinie samozaparcia i kreatywności może sama wykonać tego typu stylizację. Warto wiedzieć, iż stylizację wykonaną metodą akrylową zdobienia paznokci cechuje nie tylko duża trwałość, wynikająca z wysokiej przyczepności do płytki, a także twardości paznokci, lecz także plastyczność ułatwiająca modelowanie.

A zatem, wykonanie stylizacji metodą akrylową zdobienia paznokci nie jest bardzo skomplikowane i przy pomocy kilku niedrogich akcesoriów można wykonać dowolny, perfekcyjny manicure.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

Author

Comments are closed.