Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Giżycko – centrum żeglarstwa w Polsce

Pinterest LinkedIn Tumblr

Giżycko to miasto znajdujące się w obszarze warmińsko-mazurskim. Jest to baza powiatu giżyckiego oraz gminy wiejskiej Giżycko. Lokalizacja ta słynie z żeglowania, ponieważ ulokowana jest pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Z tego powodu do Giżycka regularnie udaje się tłum osób zainteresowanych czarem naturalnych scenerii. Niezmiennie zjawiają się też miłośnicy sportów, uczęszczający do tutejszych ekip, w których trenuje się rozmaite sporty wodne. W mieście jest jednak dużo innych zabytków, które warto zobaczyć podczas wycieczki w te obszary. Dowiedz się, jakie strefy miejscowości są szczególnie wspaniałe i stwórz plan na wypad swoich snów.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Giżycku?

Giżycko słynie z ponadprzeciętnej ilości terenów zielonych. Znaczącą część mieściny zajmują lasy, parki publiczne oraz skwery. Są to miejsca idealnie nadające się do rekreacji pod gołym niebem. Na terenie Giżycka znajduje się aż dziewięć pomników przyrody, z czego przeważająca część to pojedyncze, okazałych rozmiarów drzewa. Przy jeziorach można zobaczyć fantastyczne porty, przystanie, a także ośrodki sportów wodnych. Do najpiękniejszych zabytków w Giżycku należą też zabytkowy zamek krzyżacki oraz Twierdzę Boyen. Dzisiaj w zamku istnieje hotel, w którym można przenocować kilka dni w czasie pobytu w tej urokliwej krainie. Boyen to twierdza w kształcie gwiazdy, która została zbudowana w XIX wieku na polecenie władcy Prus – Fryderyka Wilhelma IV. Jej historia jest bardzo wspaniała, gdyż była ona niezmiernie ważnym ośrodkiem strategicznym w trakcie dwóch wojen światowych. Dzisiaj plac twierdzy jest zagospodarowany i udostępniony dla odwiedzających i maniaków historii militarnej. Oprócz normalnego zwiedzania lokalizacji z przewodnikiem w Twierdzy Boyen organizowane są rekonstrukcje wydarzeń z przeszłości, a także zjazdy motocyklowe czy różne koncerty. Nietuzinkowym celem w Giżycku jest most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim. Jest to wyjątek w skali kraju. Ponadto, jest to jedna z kilku tego rodzaju konstrukcji w Europie. W lato zabytek przyciąga całe grupy podróżnych, którzy przybyli zobaczyć moment zamykania.

Giżycko – nie tylko na wakacje

W Giżycku turystyka ma niebagatelne znaczenie dla aktywności całego regionu. Niemniej jednak nieustannie powiększają się inne dziedziny gospodarki. Rosnącą popularnością cechuje się przemysł lekki, a przede wszystkim produkcja rozdzielni elektrycznych, świateł przemysłowych oraz lampek ekologicznych w formie kolorowych łańcuszków świątecznych. Rozwija się także przemysł spożywczy. Reprezentowany jest przez takie firmy jak przetwórnia mleczarska, fabryka sękaczy oraz kilka zakładów produkujących pieczywo. Więcej firm funkcjonujących w Giżycku bez problemu możesz znaleźć pod linkiem: https://gizycko.info.pl/. Wyróżnione są tam zarówno sklepy, jak i lokale usługowe. Przede wszystkim warto zapoznać się z listą hoteli i noclegów. Te miejsca mogą okazać się przydatne w wielu sytuacjach.

Wydarzenia w Giżycku

W Giżycku organizowane są cykliczne imprezy, które ściągają rzesze zainteresowanych z każdej części kraju. Do najpopularniejszych uroczystości należą Festiwale Piosenki Żeglarskiej i Morskiej oraz koncerty organowe, które odbywają się w lato. Giżyckie ośrodki kultury dbają też o rozrywkach młodszych osób i dzieci. Organizowane są zajęcia w sektorach tanecznych, wokalnych, teatralnych, artystycznych i zdjęciowych. Dla nieco starszych osób sposobami na spędzanie czasu mogą być chór, sekcja szachowa lub Klub Seniora. W Giżycku istnieje też kilka miejscowych gazet oraz serwisów internetowych. Nowości z województwa nadawane są też przez warmińsko-mazurskie rozgłośnie radiowe.

 

Author

Comments are closed.