Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna nieotwierane typu FIX

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak można wpuścić do domu dużą ilość światła? Tak, przy pomocy dobrych lamp, ale nie można zapomnieć o tym, że ucierpieć może na tym rachunek za energię elektryczną. Lepszą propozycją mogą okazać się okna nieotwierane, które w skrócie nazywane są FIX-ami.

Gdzie można zamontować okna nieotwierane?

W skrócie można odpowiedzieć, że wszędzie. Dosłownie w każdym pomieszczeniu. Wystarczy w Google wrzucić odpowiednie hasło, aby przekonać się, że w Polsce nie brakuje domów, gdzie występują ściany całe w szkle. Tak, dosłownie. Jedynym ograniczeniem może być wyobraźnia, a także…prywatność. Co prawda – samo szkło wygląda imponująco, ale nie można zapomnieć o tym, że co nieco należy zachować dla siebie. Dlatego jednak nie do końca należy rezygnować z murów, które pomagają zachować odpowiednią ilość prywatności. Wiele osób decyduje się na FIXy w kuchni, w salonie, w sypialni, a nawet w łazience.

Dostęp do świeżego powietrza

Ktoś powie, że okna nieotwierane są niepraktyczne, ponieważ utrudniają dostęp do świeżego powietrza. Ze spokojem, ich zakup nie wiąże się z tym, że w ogóle okien nie będzie można otworzyć. Tego rodzaju stolarka okienna wchodzi w skład większego systemu. Idealnym przykładem wydają się tu chociażby drzwi na taras w wersji przesuwnej. Część tego systemu nadal będzie się otwierać, a reszta pozostanie nieruchoma, pozwalając na to, aby do środka przedostała się duża ilość światła dziennego. Przy tej okazji warto wspomnieć, że cena FIX-ów jest zdecydowanie niższa, nawet o 30%.

 

Author

Comments are closed.