Ad
Ad
Ad
Ciekawe

GitHub – nowe rozwiązanie dla programistów

Pinterest LinkedIn Tumblr

W środowisku programistów można coraz częściej spotkać się z określeniem GitHub. O czym dokładnie jest mowa? Jest to jedna z platform serwisowych, która dedykowana jest dla programistów. To miejsce, gdzie mogą oni wzajemnie wymieniać się ze sobą kodami, a także dokonywać wielu innych rzeczy.

Możliwości GitHub

Zanim ktokolwiek będzie zastanawiał się nad github runner aws, oferowane przez 10Clouds, powinien całkowicie poznać funkcjonalność samego GitHub. O czym jest dokładnie mowa? W pierwszej kolejności należy wspomnieć, że Git (kolejne nowe pojęcie) nie można stawiać na równi z GitHub. Dlaczego? Otóż Git to produkt, który można wykorzystywać lokalnie – o ile na swoim komputerze ma się zainstalowane repozytorium lokalne. Mówiąc o GitHub należy mieć na myśli serwis , “który pozwala na hostowanie repozytoriów i udostępnianie jej innym programistom”. Na ogół są one udostępniane współpracownikom. Jeżeli więc ktoś chciałby znaleźć narzędzie, które dedykowane będzie do ułatwienia pracy zespołowej, to już doskonale wie, z czego powinien korzystać.

Funkcje GitHub

Jedna z najważniejszych rzeczy, która skłaniać będzie do jego wykorzystania. Otóż na liście najprzydatniejszych funkcji wyróżnić można:

  • możliwość podzielenia się kodem z ludźmi z GitHub,
  • możliwość udostępnienia części kodu innym programistom, jacy pracują w jednym zespole,
  • hostowanie repozytoriów,
  • wykonywanie projektów open source,
  • możliwość obserwacji cudzych projektów.

Programiści, którzy już mieli szansę na to, aby poznać GitHub przyznają, że jest to coś, co po części pozwala im zaprezentować własne dokonania. Warto również nadmienić, że GitHub pozwala nad zarządzaniem projektem programistycznym. 

Czym jest repozytorium?

Wiele razy ta nazwa była już wymieniona, ale nikt właściwie nie powiedział, czym tak naprawdę jest tak ważne repozytorium. Jak należy je rozumieć? Otóż pod pojęciem repozytorium kryje się katalog, który ma możliwość przechowywania programu. Zadaniem GitHuba, jako serwisu, jest możliwość wgrania repozytoriów do sieci. 

 

Czy GitHub jest popularny? Tak, jak najbardziej. To serwis, który chętnie wykorzystywany jest przez programistów. Jego popularność można porównać do Subversion (SVN), TFS, GitLab, BitBucket. Jedna z najistotniejszych informacji, to fakt, że GitHub oferuje możliwość wykonania płatnych planów dla firm. Serwis cały czas się rozwija, więc można sądzić, że w przyszłości oferować on będzie zdecydowanie więcej możliwości. 

 

Author

Comments are closed.