Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Gotuj z przyjemnością!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Codzienne gotowanie nie musi być nudne i powtarzalne – przekonują mistrzowie kuchni i podpowiadają, że za jakość przygotowywanych dań odpowiadają nie tylko składniki, ale też same garnki. Zmiany wyposażenia kuchni wpłyną pozytywnie na łatwość gotowania oraz pozwolą na skrócenie czasu gotowania.

Nowoczesne garnki stalowe

Szukając idealnego kompletu garnków, warto zwrócić uwagę na nowoczesne garnki stalowe. Stal nierdzewna 18/10 to materiał wysoce odporny na wysokie temperatury, jak również na odkształcenia czy korozję. Garnki takie posiadają również wielowarstwowe dno z ukrytym dyskiem, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Garnki stalowe uzupełnione są o szereg elementów, które pozwalają na wygodniejsze gotowanie: wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, profilowane uchwyty, dedykowane pokrywki.

Zapiekanki – prosty sposób na pyszny obiad

Jednym z pomysłów na jesienne, proste i szybkie obiady są zapiekanki. Nie trzeba wiele, aby w godzinę wyczarować wartościowy posiłek. Do zapiekanek możemy wykorzystywać jako podstawę ziemniaki, ale też makarony. Zapiekanki tworzyć można zarówno w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej. Jaki garnek do pieczenia i zapiekania w piekarnikuwybrać? Jeszcze do niedawna uważano, że zapiekanki i dania z piekarnika należy wykonywać w naczyniach żaroodpornych lub też na blachach. Dzisiaj wiemy, że wiele dostępnych garnków również może być wykorzystywana jako naczynie do potraw z piekarnika. W piekarnikach możemy wykorzystywać garnki ze stali nierdzewnej, jak również garnki miedziane i żeliwne. Bardzo ważne jest jednak sprawdzenie, czy garnki takie nie posiadają elementów plastikowych – pod wpływem wysokiej temperatury po prostu się one stopią. Podobnie jest z drewnem, które pod wpływem bardzo wysokiej temperatury w piekarniku zacznie pękać.

Author

Comments are closed.