Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak wybrać kask do jazdy konnej?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Toczek jeździecki nadal znajduje zastosowanie, ale coraz rzadziej. Coraz większa liczba osób wybiera kask do jazdy konnej, który zapewnia lepszą ochronę głowie. Jak wybierać taki element do jazdy konnej?

Bezpieczny kask do jazdy konnej

Toczki może i były dobre, ale podczas upadku groziły uszkodzeniem kręgów szyjnych, a co za tym dalej idzie – ich zerwaniem. Upadek z konia mógł zakończyć się całkowitą niepełnosprawnością lub śmiercią. Kask ma to do siebie, że nawet jeżeli dojdzie do upadku, nie zsuwa się na potylicę, nadal pewnie chroniąc głowę. Przy czym należy uważać na to, jaki kask wybiera się na konie. Zawsze trzeba dokonać idealnego dopasowania, aby być pewnym tego, że zapewnia on kompletną ochronę głowie człowieka. Osoby, które po raz pierwszy interesują się jazdą konną muszą wiedzieć, że warto zainwestować w swój własny kask na głowę do jazdy na koniu.

Bezpieczeństwo i higiena

W sieci oferowane są używane kaski do jazdy, ale nie warto w nie inwestować. Chociażby dlatego, aby zadbać o prawidłową higienę. Nigdy nie możemy być do końca pewni, czy jego wcześniejszy użytkownik nie miał do czynienia z jakąś chorobą. Poza tym, nie mamy pewności, czy używany kask do jazdy konnej nie był już w jakiś sposób uszkodzony. Lepszy będzie nowy kask do jazdy konnej, który pochodzi z polecanego sklepu. Kask musi posiadać aktualny europejski atest. Dzięki temu będziemy pewni tego, że spełnia on wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Zawsze należy sprawdzić, czy kask posiada atest bezpieczeństwa dla własnego dobra. 

Author

Comments are closed.